نصب و اجرا

کاتالوگ کل محصولات

 

 

نصب پنجره upvc مرحله ای متفاوت از تولید پنجره upvc است. پنجره upvc در كارخانه ساخت پنجره با استفاده از پروفیل های upvc تولید می شود. شیشه دوجداره پنجره در محل كارخانه یا در كارخانه شیشه سازی به صورت جداگانه تولید می شود. شیشه و پنجره upvc به محل نصب پنجره حمل می گردند. و كار نصب آغاز می شود. نصب پنجره upvc به صورت مختصر شامل مراحل زیر است:

1- آماده سازی محل نصب پنجره upvc:
در صورتی كه ساختمان نوساز است و پنجره ها برای اولین بار نصب می شوند، در مرحله ساخت باید جای پنجره آماده شده باشد كه معمولاً از یك كلاف فلزی برای استحكام و زیبایی بیشتر استفاده می شود. هرچند می توان پنجره را بدون قاب فلزی هم نصب كرد، اما برای افزایش استحكام و امنیت از قاب فلزی استفاده می شود. در صورتی كه پنجره جدید را با پنجره های قدیمی جایگزین می كنید، ابتدا باید پنجره های قدیمی برداشته شوند و تنها یك قاب از آن ها باقی بماند.

2- نصب پنجره upvc:
در این مرحله پنجره تراز و در محل خود نصب می شود و با استفاده از پیچ های مخصوص، در جای خود محكم می گردد. تعداد و نوع پیچ ها در استحكام محل پنجره بسیار مؤثر است.

3- نصب شیشه های دو جداره و رگلاژ:
در این مرحله شیشه نصب می گردد و لنگه های پنجره upvc رگلاژ می شود تا علاوه بر سهولت در باز و بسته شدن، از عایق بندی مناسب نیز برخوردار باشد.

4- آب بندی پنجره upvc :
در این مرحله با استفاده از چسب های آب بندی سیلیكون ، درزهای كنار پنجره آب بندی می شوند تا از ورود و خروج گرما، گرد و خاك و آلودگی صوتی جلوگیری شود.

نصب درب و پنجره های UPVC ارتباط مستقیم با دوام و عملکرد آنها دارد، عملیات نصب باید به گونه ای انجام شود که اهداف زیر حاصل گردند:
1- قابلیت تحمل بارهای زنده و مرده
2- جلوگیری از تبادل صوت و حرارت
3- باز و بسته شدن مطمئن
4- تمیز کردن درگاه نصب
5- جایگذاری پنجره و تراز کردن آن
6- انجام سوراخ کاریهای لازم
7- ثابت کردن پنجره در محل نصب با استفاده از پیچهای مناسب
8- نصب شیشه ها و جا انداختن زهواره
9- درزبندی نهایی با استفاده از تزریق فوم و سیلیکون
10- رگلاژ نهایی

به خاطر داشته باشید كه نصب پنجره upvc كاری تخصصی است و در حقیقت زیبایی و استحكام پنجره شما به این مرحله بستگی دارد.